Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni
THY’den ’indirim’ açıklaması! Resmen duyurdular
Liyakat ve Ehliyet Ne ki?
CAMİLER ve DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI PENDİK’TE
BAĞCILAR’DAKİ ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ’NDE 82 ÜLKEDEN 2500


Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir - GÜNDEM - Adil Haber Yorum
 
HACI ADAYLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE İBADETLERİNİ YAPMALARI BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 16-08-2018 / 05-49

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Gundem Haberleri  
Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret ederek, “Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret ederek “2018 Yılı Hac Organizasyonu” kapsamında yürütülen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, dün akşam saatlerinde Ankara’dan gelen bir hac kafilesi ile birlikte Medine’ye geldi. Başkan Erbaş’ı Muhammad Bin Abdulaziz Havalimanı’nda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Cidde Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı, Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel ve diğer yetkililer karşıladı.

Beraberindeki heyetle birlikte Mescid-i Nebeviye geçen Başkan Erbaş, Ravza-ı Mutahhara’yı ziyaret etti.

Başkan Erbaş, sabah saatlerinden itibaren Medine’de yürütülen hac hizmetleri ile ilgili incelemelerde bulundu. Medine Havalimanı Ekip Başkanlığını ve Kargo Ekip Başkanlığını ziyaret etti.

Başkan Erbaş, iki ay gibi bir süre içerisinde 80 bin hacı adayını kutsal topraklara getirip ibadetlerini yaptırdıktan sonra tekrar Türkiye’ye götürmenin önemli bir organizasyon olduğunu ifade ederek, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak birinci önceliğimiz, hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmalarıdır” dedi.

Hac organizasyonun birçok alandan oluşan kapsamlı bir yapısı olduğuna dikkat çeken Başkan Erbaş, “Organizasyon ve koordinasyondan sağlık ve kargo hizmetlerine kadar birçok alanda pek çok arkadaşımız çalışıyor. Bu birimler kendi içerisinde sağlıklı bir organizasyonun gerçekleştirmesi gerekiyor ki hacılarımıza iyi bir hizmet vermiş olalım” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığının hac organizasyonunda kırk yıllık bir tecrübeye sahip olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

“Diyanet İşleri Başkanlığı kırk yıldır milletimizi hacca getiriyor. Büyük bir tecrübe oluştu. Günümüzde o hizmetleri daha iyi bir noktaya taşımak hepimizin önem verdiği bir husustur. Arkadaşlarımız, hocalarımız canla başla çalışıyorlar, gayret ediyorlar. Hac İslam’ın en önemli farzlarından birisi, binlerce insanımızın daha sağlıklı hac yapmasına katkı sağlamak da en büyük nafile ibadetlerden birisidir. Dolayısıyla görevlilerimiz hem kendi haclarını yapıyorlar hem de büyük bir fedakârlıkla binlerce hacı adayına hizmet ederek nafile ibadet yapmış oluyorlar. Rabbimizin bu büyük nimeti karşılığında şükretmemiz gerekiyor. Şükrümüz de gayretimizdir, çalışmamızdır.  Ne kadar titiz çalışırsak şükrümüzü o kadar iyi eda etmiş oluruz.”

Başkan Erbaş, yaptığı ziyaretlerde Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel’den, Medine Havalimanı Ekip Başkanı Mehmet Ungan’dan ve Kargo Hizmetleri Ekip Başkanı İdris Bozkurt’tan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı eşlik etti.

 

 

https://www.diyanet.gov.tr/tr-TR/Kurumsal/Detay/11849/haci-adaylarimizin-saglikli-bir-sekilde-ibadetlerini-yapmalari-birinci-onceligimizdir


Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir : Google'da Ara
Hacı adaylarımızın sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yapmaları birinci önceliğimizdir


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
        GÜNDEM

  TKİ-TTK MADEN RUHSATLARI DEVRİ İMZA


         Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreni"nde yaptığı konuşmada, enerjinin son yıllardaki büyüme

  LİYAKAT VE EHLİYET NE Kİ?


         Kişinin, bir göreve zeka, bilgi, birikim, deneyim ile yeterli olması halidir. Kısaca kamu maslahatına uygun olarak sorunsuz biçimde projelendirip, ü

 
 
TÜM YAZARLAR           ANKET
24 haziran seçimlerinde oyunuzu kime vereceksiniz?
% 21 √ Toplam : 6 - CUHUR İTTİFAKİ
% 45 √ Toplam : 13 - MİLLET İTTİFAKI
% 21 √ Toplam : 6 - HDP
% 14 √ Toplam : 4 - HİÇ BİRİ
   

           EN SON EKLENEN VİDEOLAR
  EN SON EKLENEN VİDEOLAR
 
 
 RSS © 2010 Adil Haber Yorum Türkiye'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
rapid.web.tr || Coder / Dizayner
info@rapid.web.tr